10 juni 2025

Waterhelden bestaan echt én ze werken bij EW Facility Services

Je ziet ze misschien niet altijd, maar zonder hen kan niemand zijn werk goed doen. Bij EW Facility Services noemen we schoonmakers naast schoonmaakhelden ook waterhelden. Eén van hen schittert deze zomer in het Nederlands Watermuseum naast andere waterhelden die Nederland waterland draaiende houden.

Waterhelden bestaan echt én ze werken bij EW Facility Services

Wat is Waterhelden?

In de zomertentoonstelling Waterhelden bij het Nederlands Watermuseum in Arnhem maak je kennis met mensen die elke dag het verschil maken. Van een dijkenbouwer tot schoonmaker: allemaal zorgen ze voor schoon water, droge voeten of een leefbare toekomst. Ook onze collega doet mee. En daar zijn we trots op.

“We willen het beeld van schoonmaak veranderen,” zegt Janneke Verkerk, algemeen directeur van EW Facility Services. “Onze collega’s leveren elke dag een bijdrage aan gezondheid, veiligheid én duurzaamheid. Dat verhaal verdient een plek in de spotlights.”

Een werkdag vol impact

Onze waterheld is Sueba Hammond. Ze werkt als objectleider bij onder andere Kinepolis en Holland Casino. Als objectleider kiest ze zo veel mogelijk voor schoonmaakproducten met een lage impact op het klimaat. Zoals een chemievrije aanpak met gestabiliseerd ozonwater. Dat is beter voor het milieu, prettiger voor medewerkers en opdrachtgevers.

Meer dan schoonmaak

Als objectleider ben je niet alleen bezig met schoonmaak. Je bent vaak het vaste gezicht op een locatie. Je maakt een praatje, helpt iemand die iets zoekt en zorgt dat iedereen zich welkom voelt.

“We vragen veel van onze mensen: aandacht, flexibiliteit én duurzaamheid,” vertelt Janneke. “Maar ze verdienen ook veel terug: waardering, vertrouwen en ruimte om te groeien. Onze mensen voelen dat hun werk ertoe doet. En dat maakt het verschil.”

Tussen andere waterhelden

In het Watermuseum staat Sueba zij aan zij met andere waterhelden: hydrologen, beleidsadviseurs, rioolbeheerders en meer. Allemaal werken ze op hun eigen manier aan duurzaam waterbeheer. Bezoekers ontdekken hun verhalen én gaan zelf aan de slag met opdrachten of activiteiten.

Waarom dit ertoe doet

Zonder schoonmaak geen operatiekamer, geen fris hotelbed, geen fijne schoolomgeving en ga zo maar door. In een waterland als Nederland is slim schoonmaken extra belangrijk.

Door bewust met water om te gaan, maken we schoon op een manier die ook morgen werkt. Deze tentoonstelling laat zien hoe alles samenhangt. En hoe jij – ook jij – daar onderdeel van kunt zijn.

Waterhelden zijn overal. Misschien werk je al met één van hen samen. Of ben je er zelf één.

Anderen bekeken ook

18 juni 2025

EW Facility Services behoudt hoogste trede op de PSO-ladder

EW Facility Services heeft opnieuw trede 3 behaald op de Prestatieladder Socialer Ondernemen (PSO), de hoogste erkenning voor…

Lees meer
Onno Smit
05 juni 2025

Structurele verlichting van werkdruk in de zorg door slimme taakverschuiving

De druk op zorgprofessionals neemt toe. Tegelijkertijd zijn er volop mogelijkheden om hen te ontlasten.

Lees meer
Pathé Leeuwarden
02 juni 2025

Pathé naar resultaatgerichte schoonmaak: “EW beweegt mee met onze flow”

Buiten valt de regen met bakken uit de lucht, op het scherm draaien trailers en de geur van…

Lees meer